OSOBA:Mariusz Błaszczak
OSIĄGNIĘCIA: Poseł PiS w Sejmie VI, VII, VIII i IX kadencji.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Obrony Narodowej w rządach PiS.

Zbulwersowany, że władze Gdańska nie chcą wojska na obchodach wybuchu II WŚ na Westerplatte w 2018 roku. Niechęć władz Gdańska to rezultat zablokowania przez pracowników MON odczytania apelu poległych przez harcerzy, podczas obchodów w 2017.

W 2018 na antenie TV Trwam jego wypowiedź o paradzie równości w Poznaniu miala charakter mowy nienawiści - nazwał parade marszem sodomitów.

Po zamachach terrorystycznych w Paryżu w 2016 stwierdził, że w odpowiedzi na nie malowano tam kolorowe kwiatki na chodnikach, co było nawiązaniem do LGBT.

Głosował 20 lutego 2019 przeciwko udzieleniu wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry.

Sportretowany w programie satyrycznym "Ucho prezesa" jako zaufany człowiek-kapciowy prezesa.

Latem 2019 wybrał się na plażę w Łebie, by szukać rekrutów do wojska.

Do historii przeszła sztuczna, lanserska gadka ze strażakiem porządkującym pobojowisko po nawałnicy, która przeszła przez Pomorze w 2017.

W 2018 próbował zakupić dla Polski dwie używane fregaty rakietowe typu Adelaide od Australii, ale transakcja została zablokowana przez Morawieckiego.

W czerwcu 2020 podczas wiecu poparcia przed wyborami prezydenckimi dla Andrzeja Dudy w Garwolinie stwierdził, że "Ideologia LGBT jest dla społeczeństwa rujnująca".

W styczniu 2021 w związku z aferą z karabinkaimi Grot, powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia, że Grot to dobra, sprawdzona broń, a Onet chce storpedować kontrakt na sprzedaż karabinków Grot na Ukrainę.
Problem w tym, że Ukraina nie poszukuje broni w standardzie prezentowanym przez Grota, a "Łucznik" zobowiązał się poprawić wszystkie dostarczone armii karabinki Grot.

ŹRÓDŁO: Link 1 / Link 2 / Link 3 / Link 4 / Link 5 / Link 6 / Link 7