OSOBA:Witold Czarnecki
OSIĄGNIĘCIA:Poseł PiS w V, VI, VII, VIII i IX kadencji.

W 2013 komentując Koniński Kongres Kobiet powiedział:"A te kobiety? One mają takie problemy? Gdzie były te baby? Powiem nie "kobiety", tylko "baby". (...) Gdzie były te baby, kiedy ustalano, że polskie kobiety, robotnice, te kobiety, które ciężko pracują fizycznie, np. dojarka, mają pracować do 67. roku życia? Gdzie one były? Czy one bunt wniosły? Nie! Ich tam nie było... Salonówki...".

W maju 2019 zapytany o film "Tylko nie mow nikomu" o pedofilach w Kościele Katolickim, powiedział:"W grupie, w której występuje w sposób bardzo nieznaczący, bo tego materiału pewnie za dużo nie było, bo chyba tylko 8 przypadków w filmie pokazano, natomiast to jest powszechne w wielu grupach – wśród artystów, trenerów. Dobrze byłoby to obiektywnie pokazać. Jak jeden z komentatorów powiedział, jest pewne naruszenie skali, bo wszystko koncentruje się tylko na księżach katolickich, a dobrze byłoby to pokazać całkowicie i obiektywnie. To powinno być wszędzie i bezwzględnie ścigane."

W styczniu 2021 był jednym z posłów, którzy wnieśli poselski projekt nowelizacji kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia (druk sejmowy nr 866). Nowelizacja likwiduje możliwość nieprzyjmowania nałożonego mandatu.

ŹRÓDŁO: Link 1 / Link 2 / Link 3 /