OSOBA:Paweł Jabłoński
OSIĄGNIĘCIA: Były analityk w Instytucie na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
W 2018 doradca premiera Morawieckiego.
Nieudolnie kandydował do Sejmu w wyborach parlamentarnych 2019 z listy PiS.
Od 2019 wiceminister w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
Autor raportu Ordo Iuris, w którym zgłaszano rzekome nieprawidłowości w rozdzielaniu środków z Funduszy Norweskich, ponieważ podmioty liberanlo-lewicowe, walczące z dyskryminacją dostały aż 21 mln złotych, a organizacje chrześcijańskie tylko 1,5 mln i to na projekty nie związane z krzewieniem wiary. A same wspierane projekty promowały gender, rozpad rodziny i godziły w wolność sumienia.
W lipcu 2020 oświadczył, że Konwencja Stambulska nie będzie wypowiedziana przez Polskę, ale stworzy się lokalnie inny dokument, nazwany Konwencją Praw Rodziny. Prace trwają.
30 września 2020 podczas wystąpienia w Senacie strofował i pouczał senatorów odnośnie do polskiej polityki zagranicznej, gdy senatorzy zarzucili, iż MSZ zajmuje się interwencjami w sprawie utrudniania wjazdu Rydzyka do Kanady oraz marginalizacją służby dyplomatycznej. Jabłoński oskarżył senatorów opozycyjnych o osłabianie pozycji Polski na świecie i stwierdził, że rząd PO prowadził służalczą politykę wobec Unii Europejskiej. I jeszcze inne głupoty, których szkoda cytować. Senator Borys-Damięcka zgłosiła wniosek, aby Straż Marszałkowska wyprowadziła Jabłońskiego z sali.
ŹRÓDŁO:Link 1 / Link 2 / Link 3 / Link 4 /