OSOBA:Patryk Jaki
OSIĄGNIĘCIA: W młodości dresiarz, kibol Odry Opole.

Będąc opolskim radnym, pod psedonimem Awgan umieszczał w sieci pochwalne teksty o swojej działalności.

Do rady miasta dostał się z listy PO.

Poseł PiS Sejmu VII i VII kadencji. Europoseł PiS.

Po uzyskaniu mandatu posła, zaczął obsadzać opolskie urzędy i spółki Skarbu Państwa swoimi ludźmi, często z rodziny, aż lokalni członkowie PiS napisali donos do Kaczyńskiego, że ich nie dopuszcza do koryta.
Tymczasem w 2016 wypowiedział się w sprawie marszów KOD (Komitetu Obrony Demokracji): Widzę ludzi, (…) którzy mieli monopol na dostęp do pieniędzy ze spółek Skarbu Państwa. Ktoś im to zabiera i kwiczą po prostu.

Wiceminister Sprawiedlwości w rządach PiS.

W 2018 kandydował w wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy, mimo że nie ma z tym miastem nic wspólnego.

Nie zna wyrazów obcych (słynna "hatakumba" zamiast "hekatomba" i "rablador" zamiast "labrador"), odmiany polskich wyrazów (słynna obietnica budowy na Ursynowie "tunelu z filterem"), geografii (pomylił Dunajec z Dunajem, a także Pragę czeską z Pragą warszawską w spocie wyborczym) oraz słabo język angielski (wizyta w Sofii, podczas której nieudolnie rozmawiał z lokalnym aktywistą).

W 2018 zamieścił w sieci mema ze smutnym Donaldem Tuskiem z podpisem "Nasi przegrali z Meksykiem", po przegranym meczu piłki nożnej Niemcy-Meksyk. Zdjęcie pochodziło z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Tusk skierował sprawę do sądu. W 2020 doszło do ugody, na mocy któej Jaki ma przeprosić Tuska i wpłacić pieniądze na określony cel charytatywny.

Obronił doktorat na Akademii Sztuki Wojennej - przewód doktorski trwał 7 miesięcy, a inne uczelnie np. Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Opolski odmówiły.

Autor ustawy o rejstrze sprawców przestępstw seksualnych (tzw. rejestr pedofilów), krytykowany za brak w nim nazwisk księży skazanych za pedofilię.

Twórca Deklaracji Młodego Pokolenia, dla młodych posłów PiS - przeciwko LGBT, "żydowskim roszczeniom", przyjmowaniu "nielegalnych imigrantów"

ŹRÓDŁO: Link 1
Link 2
Link 3
Link 4
Link 5
Link 6
Link 7
Link 8
Link 9
Link 10
Link 11