OSOBA:Jarosław Kaczyński
OSIĄGNIĘCIA: Poseł na Sejm I, III, IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji. Jako dziecko grał Placka w filmie "O dwóch takich co ukradli księżyc".

W 1990 zakłada spółkę Telegraf, razem z innymi działaczami Porozumienia Centrum - Marianem Parchowskim i Maciejem Zalewskim.

Od 2003 prezes partii Prawo i Sprawiedliwość.
W latach 2006-2007 premier Polski.
W 2010 kandydat w wyborach na Prezydenta RP. Przegrał z Bronisławem Komorowskim.
W 2020 mianował się wicepremierem do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych.

11 listopada 2014 zarekomendował nieznanego bliżej, drugorzędnego działacza PiS Andrzeja Dudę na kandydata PiS w wyborach prezydenckich.

20 czerwca 2015 ogłosił Beatę Szydło kandydatką na premiera z ramienia PiS.

18 lipca 2017 podczas posiedzenia Sejmu wszedł samowolnie na mównicę "bez żadnego trybu" i powiedział do opozycji: "[...]nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami!"
Został za to ukarany upomnieniem przez komisję etyki poselskiej.
W związku z tym incydentem złożono do prokuratury zawiadomienia o znieważeniu funkcjonariusza publicznego. Pod koniec 2017 prokuratura umożyła postępowanie ponieważ stwierdziła, że Kaczyński nie miał nikogo konkretnie na myśli.

W trakcie wyborów prezydenckich w 2020 uznany przez sąd za winnego kłamstwa w związku z fałszywą wypowiedzią o swoim konkurencie - Bronisławie Komorowskim.

Notorycznie nie stawia się na posiedzenia komisji etyki posłów w związku ze swoimi przewinami, okazując agrogancję i pogardę wobec prawa.

Po katastrofie lotniczej w Smoleńsku w 2010 roku, organizator tzw. "miesięcznic" czyli zbierania się jego zwolenników każdego 10 dnia miesiąca na Krakowskim Przedmieściu podczas których, stojąc na drabince opowiadał farmazony o tym "jak prawda nadejdzie i zostanie ujawniona". Pomimo prawie 100 odbytych miesięcznic, prawda się nie ujawniła.
Ponieważ "miesięcznice" było poprzedzane mszą w kościele na Starym Mieście, droga od Placu Zamkowego do Pałacu Prezydenckiego była wydzielana z ruchu barierkami przez policję, co było krytykowane przez mieszkańców i turystów.

11 grudnia 2015 podczas wywiadu dla Telewizji Republika powiedział:"To się powtarza. Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny bo czuje się zagrożony."

19 lutego 2019 w sejmie, przed pomieszczeniami klubu PO umieszczono tablicę "Układ Kaczyńskiego" na której zaprezentowano powiązania Jarosława Kaczyńskiego z innymi politykami i beznesmenami.
Było to pokłosie afery "Srebrna" oraz ujawnienia tzw. "taśm Kaczyńskiego" przez Gazetę Wyborczą.
Tablica została zarekwirowana przez Straż Marszałkowską, co pokazuje, że działacze PiS panicznie bali się publicznego ujawniania tych powiązań.

10 kwietnia 2020 pojechał na Cmentarz Powązkowski, pomimo zamknięcia cmentarzy w związku z pandemia COVID-19, okazując pogardę dla prawa oraz swoją wyższość w stosunku do reszty społeczeństwa.
W związku z tym wydarzeniem Kazik nagrał piosenkę "Twój ból jest lepszy niż mój", którya przyczyniła się pośrednio do likwidacji Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia tzw. "Trójki", zmian personalnych w Trójce i dramatycznego spadku słuchalności tego programu.

Współodpowiedzialny za śmierć ponad 100.000 Polaków podczas pandemii COVID-19 poprzez nieogłoszenie stanu wyjątkowego, w obawie przed przegranymi wyborami prezydenckimi przez Dudę, oraz przez parcie do przeprowadzenia tych wyborów w normalnym trybie.

W maju 2021 w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" powiedział, że twierdzenia o zakazie aborcji w Polse są absurdalne, ponieważ "są ogłoszenia w prasie, które każdy średnio rozgarnięty człowiek rozumie i może sobie taką aborcję za granicą załatwić, taniej lub drożej".

16 października 2010 w wywiadzie w radiu RMF zapytany o wpływ programu "Polskio Ład" na osoby pracujące powiedział "Tylko ci, którzy żyją z cwaniactwa, mogą rzeczywiście stracić. Ogromna większość na tym zyska, uznając wysokopłatnych specjalistów oraz przedsiębiorców, czyli grupy najlepiej zarabiające, które stracą na nowych zasadach podatkowych, za cwaniaków.
W tym samym wywaidzie powiedział, że nie należy obniżać akcyzy, w związku z rosnącymi cenami paliw, ponieważ "Akcyza to jeden z ważnych dochodów państwa, nie powinno się go obniżać". Tymczasem podczas wyborów w 2011 twierdził, że wystarczy odrobina politycznej odwagi ze strony rządu, żeby obniżyć ceny paliw poprzez obniżenie akcyzy.

ŹRÓDŁO:Link 1 / Link 2 / Link 3 / Link 4 / Link 5 / Link 6 / Link 6 / Link 7 / Link 8 / Link 9 /