OSOBA:Maciej Nawacki
OSIĄGNIĘCIA: Od 2018 członek Krajowej Rady Sądowniczej. Sam poparł swoją kandydaturę na to stanowisko. Podejrzewa się, że nie uzyskał wystarczającej liczby głosów popracia, przez co jego powołanie może być wadliwe. Prawdopodobnie dlatego wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec Juszczyszyna.

W 2019, jako prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, odsunął od czynności służbowych sędziego Pawła Juszczyczyna, blokując nawet dostęp do systemow informatycznych. Juszczyczyn zażądał od Szefowej Kancelarii Sejmu - Agnieszki Kaczmarskiej, wydania list poparcia sędziów-kandydatów do KRS (zobacz afera KRS).

W 2020 przed kamerami podarł projekt uchwały, zgłoszony przez sędziów Sądu Rejonowego w Olsztynie, o nieutrudnianie czynności służbowych Juszczyszynowi.

Uczestnik afery hejterskiej. Dyskutant grupy "Kasta" na aplikacji WhatsApp, w której planowano hejt na sędziów niechętnym "dobrej zmianie".

W kwietniu 2021 bronił Krystyny Pawłowicz, gdy ta opublikowała na Twiterze plugawy wpis dotyczący sprawy transpłciowego dziecka.

ŹRÓDŁO: Link 1
Link 2
Link 3