OSOBA:Krystyna Pawłowicz
OSIĄGNIĘCIA: Poseł PiS na Sejm VII i VIII kadencji.

W czasie studiów prawniczych członkini Socjalistycznego Związku Studentów Polskich.

Publicystka "Naszego Dziennika" i "Radia Maryja".

Jedna z "jastrzębi PiS', czyli ludzi o niskiej kulturze osobistej, aroganckich, wulgarnych, agresywnych i chamskich w Sejmie. Homofobka. Liczne przykłady w wikicytatach.

Władysława Bartoszewskiego nazwała "pastuchem", gdy ten komentując rządy PiS stwierdził, że czas przestać uważać "bydło za niebydło".

W 2008 kwestionowała publicznie zgodność traktatu lizbońskiego z Konstytucją RP.

W 2012 na sali plenarnej Sejmu powiedziała "spierdalaj" do posła SLD Marka Balta.

W 2013 poczas wywiadu dla Sper Expressu nazwała flagę Unii Europejskiej "szmatą".

W 2014 Sejmowa Komisja Etyki Poselskiej ukarała Pawłowicz za nazwanie flagi UE "Szmatą", ale Pawłowicz nie uznała decyzji komisji.

W grudniu 2014 podczas obrad Sejmu na sali plenarnej jadła sałatkę, godząc w powagę Sejmu.

Wielokrotnie obrażała posłankę Annę Grodzką (osobę transseksualną), artykuując niestosowne komentarze pod jej adresem.

W 2017 podczas Przystanku Woodstock Jerzy Owsiak zaapelował do Pawłowicz, aby spróbowała seksu, to wtedy się rozluźni i nabierze dystansu do rzeczywistości. Za te słowa Pawłowicz wytoczyła prywatny proces Owsiakowi. W 2020 prawomocnym wyrokiem umorzono postępowanie wobec Owsiaka na rok próby i nie uznano go za osobę skazaną. Zobowiązano go też do wpłaty 3.000 zl na instytucję charytatywną.

Inny proces jaki wytoczyła Pawłowicz Owsiakowi dotyczył ogłoszonego przez niego konkursu na rozwinięcie skrótu "RWKPWK". Pawłowicz twierdziła, że dotyczyło to profilu na facebooku o nazwie "Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos". Owsiak nazwał też Pawłowicz "kobieta z poglądami rodem z PRL". W lutym 2020 Sąd Apelacyjny prawomocnie orzekł, że Owsiak nie musi przepraszać Pawłowicz, a ta ma zwrócić mu koszty wynajęcia prawnika w wysokosći 4.000 złotych.

Znany jest filmik, jak biega za Kaczyńskim i błaga go nachalnie, żeby ją zabrał (na jakiś wiec), żeby ludzie kojarzyli, że startuje do Sejmu. No i ją zabrał.

5 grudnia 2019, w nocy, bez kamer, wstydliwie, Andrzej Duda odebrał od Pawłowicz i Piotrowicza ślubowanie na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

ŹRÓDŁO: Link 1 / Link 2 / Link 3 / Link 4 / Link 5 / Link 6