OSOBA:Stanisław Piotrowicz
OSIĄGNIĘCIA: Poseł PiS na Sejm VII i VIII kadencji.

Senator PiS VI i VII kadencji.

Od 1978 członek PZPR (Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej) wysokiego szczebla. Za swój trud odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

W czasie stanu wojennego jako prokurator był oskarżycielem działaczy opozycji.

W 2001 pod jego kierownictwem prokuratura umorzyła sprawę o molestowanie dzieci przez Michała Moskwę - proboszcza w Tylawie. Na konferecnji pracowej Piotrowicz bronił zasadności jej umorzenia.
Piotrowicz uzasadniał, że według Moskwy, ten dotykał dzieci po brzuchu, bo w ten sposób je leczył swoimi zdolnościami bioenergoterapeutycznymi, a całowanie w usta z języczkiem było "dawaniem ciumka".
Szczęśliwie decyzja ta została uchylona, a Michał Moskwa został w 2004 roku prawomocnie skazany na dwa lata w zawieszeniu.

W trakcie afery z Trybunałem Konstytucyjnym reprezentował posłów-wnioskodawców zmieniających ustawę o TK oraz firmował swoim nazwiskiem projekty uchwał o nielegalności wyboru sędziów TK przez Sejm VII kadencji.

5 grudnia 2019, w nocy, bez kamer, wstydliwie, Andrzej Duda odebrał od Piotrowicza i Pawłowicz ślubowanie na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

W styczniu 2020 Sąd Okręgowy W Warszawie uznał Piotrowicza winnym naruszenia dóbr osobistych Małgorzaty Gersdorf nazywając ją "zwykłym złodzeiejm."

Chętnie korzystał wraz z żoną z usług "Air Kuchniśnki" (zobacz afera Air Kuchciński).

W 2020 roku był w składzie orzekającym Trybunału Konstytucyjnego, który wydał wyrok o niezgodności Konstytucji RP dokonywania aborcji z pwodu ciężkiego uszkodzenia płodu (złamanie tzw. kompromisu aborcyjnego, prowadzące do "Strajku Kobiet").

ŹRÓDŁO: Link 1 / Link 2 / Link 3 / Link 4 Link 5 /