OSOBA:Beata Szydło
OSIĄGNIĘCIA: Premier rządu PiS w latach 2015-2017.

Próbowała zapisać się do PO w 2005, ale jej nie przyjęto.

Kierowała sztabem wyborczym Andrzeja Dudy podczas wybórów prezydenckich w 2015.

Odmówiła w 2016 opublikowania w Dzienniku Ustaw orzeczenia Trybunału Konstutycyjnego, że nowelizacja ustawy o TK autorstwa PiS jest niezgodna z Konstytucją RP.

Firmowała swoją osobą słynny "sukces" przegrania głosowania w Parlamencie Europejskim 27:1 w spawie reelekcji w 2017 Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej (tylko Polska była przeciw). Po powrocie do kraju po tym "zwycięskim" głosowaniu, witana kwiatami na lotnisku przez Jarosława Kaczyńskiego.

Za jej kadencji powstały liczne buble prawne takie jak ustawa o ziemi, o lasach państwowych, prawo wodne, podatek bankowy, podatek handlowy, ustawa wiatrowa, program 500+ czy reforma edukacji.

Chwaliła się w mediach swoim synem, który obrał karierę duchownego katolickiego. Niestety szybko wrócił do stanu świeckiego.

Gmina Brzeszcze wybudowała 700-metrową asfaltową drogę do posesji Beaty Szydło we wsi Przecieszyn. Z drogi może korzystać tylko rodzina Szydło, bo powstała na ich prywatnym gruncie, mimo że za pieniądze samorządu (ponad 135.000 złotych).

Podczas procesu w sprawie kolizji z 2017 roku, gdy samochod rządowy wiozący Beatę Szydło zderzył się z prywatnym autem, uległy zniszczeniu płyty z zapisem monitoringu z tego zdarzenia. Kierowca, który zderzył się z autem Szydło twierdził, że jechał prawidłowo, w przeciwieństwie do kolumny pojazdów rzadowych, które nie miały włączonych sygnałów dźwiękowych, a zachowywały się jak pojazdy uprzywilejowane. To samo potwierdziła większość świadków.

Podczas jednego z wywiadów w Radiu ZET stwierdziła, że wszelkie decyzje dotyczące składu rządu podejmuje Jarosław Kaczyński.

W trakcie przemówienia obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu stwierdziła, że "Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli", co odebrano jako aluzję do odmawiania przyjmowania uchodźcow przez Polskę. PiS usunął ten cytat z swojego konta na Twitterze.

ŹRÓDŁO: Link 1
Link 2
Link 3
Link 4
Link 5
Link 6
Link 7
Link 8