OSOBA:Jarosław Zieliński
OSIĄGNIĘCIA:Poseł PiS w IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji.
W latach 2005-2006 Minister Edukacji i Nauki.
W latach 2006-2007 oraz 2015-2019 jako wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wierny człowiek Kaczyńskiego. Najpierw w Porozumieniu Centrum (1992-2000) a od 2001 w PiS.

W 2018 policjanci z Suwałk informowali media o wykorzystywaniu służb mundorowych do prywatnych celów przez Zielińskiego. Musieli ochraniać jego dom, udawali fukncjonaliruszy BOR podczas oficjalnych spotkań, prawdopodobnie po to, żeby pokazać jaki jest ważny i ochraniany. A także o upolitycznieniu stanowisk w policji. Kontrola przeprowadzona przez Brudzińskiego nie wykazała nieprawidłowości.
W grudniu 2015 powołał Zbigniewa Maja na stanowisko Komendanta Głównego Policji. Maj został odwołany już w lutym 2016 w związku ze śledztwem proweadzonym przez CBA. W 2020 śledztwo umorzono. Była to prawdopodobnie wewnątrzpartyjna rozgrywka, mająca na celu wymuszenie na Maju zeznań obciążających polityków opozycji.
W listopadzie 2016 podczas obchodów Święta Niepodległości w Augustowie policjanci byli zmuszeni do wycinania biało-czerwonego konfetti, które potem zostało zrzucone z helikoptera na Zielińskiego.
W grudniu 2016 podczas konfrencji z udziałem Zielińskiego, Maciej Zakrzewski - jeden z naczelników w komendzie wojewódzkiej policji, zorganizował odtańczenie na cześć Zielińskiego hawajskiego tańca przez panie z Akademii 50 Plus.

Po utracie stanowiska w 2019 zaczął tworzyć prywatny folwark w Dyrekcji Lasów w Białymstoku. Namawiał leśników aby wstępowali do PiS, bo w przeciwnym razie ich kariery i awanese mogą ulec spowolnieniu.
Dyrektorem generalnym jest Andrzej Nowak - protegowany Zielińskiego. Dzięki temu zieliński może zatrudniać w Lasach Państwowych kogo zechce. Tak pracę znalazł tam były komendat wojewódzki policji w Białymstoku - Daniel Kołnierowicz, który kazał sypac konfetti na Zielińskiego (patrz wyżej).

ŹRÓDŁO: Link 1 / Link 2 / Link 3 / Link 4 /